Soutěž ve Frýdnavě.

Již šestým rokem pořádal Sbor dobrovolných hasičů Frýdnava v sobotu 20. června odpoledne po hasičském cvičení soutěž v požárním útoku. Provedení vlastního útoku je každým rokem upraveno místními pravidly. Využíváno je asfaltové prostranství po bývalé státní silnici ve směru ke Golčovu Jeníkovu. Počasí oběma akcím nepřálo. Během dne všichni několikrát zmokli, včetně jedné přeháňky s kroupami. Přesto na soutěž přijelo pět dětských družstev a šestnáct kolektivů dospělých. Z toho byla čtyři družstva žen. Všechna družstva dětí soutěžila v jedné kategorii. Děti používají krátké savice a hadice 10 m. Rovněž tak družstva dospělých měla stejná pravidla, ženy však měly určité zvýhodnění. V úvodu nás pozdržela naše elektronická časomíra, ale potom celou soutěž již pracovala bezchybně. Soutěžící přišlo povzbudit i dost diváků.

V dětské soutěži vyhrálo domácí družstvo z Frýdnavy. Na druhém místě se umístilo mladší družstvo z Habrů a starší na místě třetím. Následovalo družstvo dětí ze Skryjí a Chrtníče.

V soutěži dospělých nejlepšího času docílilo družstvo mužů z Dobrovítova, naši chlapci obsadili druhé místo a děvčata místo deváté. Všem se soutěž líbila, přestože počasí nepřálo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality 2015, Soutěže 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.