Požár BPS – cvičení

Na základě vyhlášení KOPIS HZS Jihlava vyjela naše jednotka s CAS 24 s posádkou 1+7 k požáru BPS do obce Sedletín. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení případného zásahu v prostorách BPS v areálu ZD Kámen. Na místě již byla jednotka PS Chotěboř a jednotka místního SDH Sedletín. V úvodu byli všichni příslušníci jednotek seznámeni s provozem BPS. Rovněž tak s umístěním a ovládáním hlavních uzávěrů plynu a elektřiny. Poté byl vyzkoušen zásah za pomoci hadicového vedení v DT do místnosti s hlavním vypínáním elektřiny. Prověřilo se i rádiové spojení s VZ.  Po prohlídce areálu BS bylo společně provedeno závěrečné vyhodnocení cvičného zásahu. Po dohodě s VZ a velitelem PS Chotěboř se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Technika byla opět postavena na výjezd.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2015, Zásahy 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.